Leczenie zębisk u dzieci pod narkozą – jak przyrządzać potomka do wizytacie u dentysty oraz zabiegu?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki bądź żuchwy w celu utrzymania protezy lub też mostu. Są one wykonane z tytanu lub stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są niezmiernie trwałe oraz mogą służyć przez dużo lat, jeżeli są porządnie użytkowane i zadbane – ukruszony ząb. Nim zostanie założony implant, lekarz dentysta musi dokładnie zbadać stan zębów pacjenta i kości szczęki bądź żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są stosownymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź obecność chorób takich jak cukrzyca bądź też osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest zwykle przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, aby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant specjalny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę lub most. Implanty są niesłychanie efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednak ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów i lokalizacji, cena powinien się wahać od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Co poniektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednak nie wszystkie, w takim razie warto wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji zwykłych zębów. Pacjenci muszą szczotkować implanty tak samo jak swoje oczywiste zębiska.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz